خواندن مقادیر Bookmark های ورد توسط ماکرو

خواندن مقادیر Bookmark های ورد توسط ماکرو

در یک سند نرم افزار Word می توانید بخش های دلخواه از سند را به صورت Bookmark نشان گذاری کنید تا بعدا بتوانید متن این بخش های خاص را توسط…

توسط وحید فرزام
-- آخرین بروزرسانی : ۲۲-۱۰-۱۳۹۶
-- بازدیدها : ۱
اشتراک گذاری در :
امتیازدهی به مطلب :
0

در یک سند نرم افزار Word می توانید بخش های دلخواه از سند را به صورت Bookmark نشان گذاری کنید تا بعدا بتوانید متن این بخش های خاص را توسط برنامه نویسی تغییر دهید.

برای تعیین بخشی از متن Word به عنوان bookmark، کافبست که آن را انتخاب کرده و در از منوی Insert گزینه bookmark را انتخاب کنید و با اختصاص یک نام، آن را تعریف کنید.

bookmark کاربرد های زیادی دارد و یکی از آنها این است که متن موجود در یک bookmark توسط برنامه ریزی (از ورد، اکسل، اکسس و …) قابل ویرایش است.

اولین قدم در این راستا خواندن مقادیر Bookmark های یک سند است و ماکروی زیر این کار را برای شما انجام می دهد.

 

این ماکرو فایلی به نام Doc1 موجود در درایو C را باز کرده و مقدار دو Bookmark به نامهای b1 و b2 موجود در آن را توسط دستور Msgbox اعلان می کند.

 

توجه کنید که اگر می خواهید این ماکرو را در نرم افزاری به جز Word (مانند اکسل، اکسس و …) اجرا کنید باید ابتدا کتابخانه ورد را صدا بزنید. به این صورت که در محیط VBE نرم افزار مورد نظر از منوی Tools گزینه Preferences را انتخاب کنید و در پنجره باز شده گزینه Microsoft Word 14 Object Librery را انتخاب کنید. (برای Office 2007 بایدMicrosoft Word 12 Object Librery  را انتخاب کنید)

مانند تصیویر زیر :

 

اضافه کردن کتابخانه Word به Excel

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *